רישום סימני מסחר

סימן מסחרי רשום הנו כלי משפטי משמעותי בקניין רוחני; סימן מסחרי מאפשר ליזם ולחברה להגן על השם או על הלוגו שלה ובכך למנוע ממתחרים פוטנציאליים לנצל את שמה, הלוגו והמוניטין שלרשותה. חשיבות סימן המסחר עולה בהדרגה בהתאם להתפתחות והצלחת החברה. לסימני מסחר יש תוקף מוגבל, אך עם זאת הוא ניתן לחידוש לתקופה של 10 שנים, על-ידי תשלום אגרת חידוש תקופתית. ניתן לבצע את החידוש מספר פעמים, ללא הגבלה וללא בחינה.

לפני שנרחיב ונדבר קצת יותר על סימן מסחרי רשום נבין לעומק על המושג "סימן מסחר". סימן זה עוזר לאדם או חברה לזיהוי הטובין של המוצר או שירות שהוא מספק. בין אם זה ייצור או שיווק זה נותן את החותמת שהשירות שלך והוא בלעדי. סימן מסחרי עוזר ללקוחות לזהות את אותו מוצר/שירות שבית העסק מוכר. סימן מסחרי יכול להיות כתוב, יכול להיות מעוצב גרפית באופן ברור או פשוט בעל מילה חזקה שמאפיינת את אותה מוצר. חשוב בהחלט להקפיד סימן מסחרי שיבחינו בו. סימן מסחרי שקשור לתחום ובכך יעזור לבדל את המוצר מהמתחרים.

מוצרים המשתמשים בסימן המרמז על מדינות או פוגעות בציבור לא יקבלו הגנה אך יש לזכור רישום סימני מסחרי הינו תהליך הנחשב חובה כדי לקבל את ההגנה המושלמת ולכן מומלץ ורצוי לבצע את התהליך ובכך לגרום למוצר או השירות שכל עסק מספק להיות בעל סימן מסחרי רשום

אופן הביצוע של רישום סימני מסחר

לפני פנייה כזו או אחרת להגנה על המוצר. יש לשאול את עצמם. מהו הסימן המסחרי אתם מעוניינים לרשום? האם רק שם המוצר? האם לוגו מעוצב גרפית? אולי סימן אחר המסמל את המוצר. החשיבות היא רבה ועוזרת למוצר להיות מוגן בצורה הטובה ביותר ובכך להפוך אותו לבעל סימן מסחרי רשום כפי שצריך ונהוג. יש לזכור שכאשר ניגשים לתהליך רישום הסימן יש לבוא מראש עם סימן מוגדר וברור הקשור לתחום כדי לקבל את כל הדברים הנדרשים ובכך ההגנה על השם. הדרך הבטוחה ביותר היא בחירת מילה שאין לה קשר למוצר ואף מילה בלי משמעות כלשהי. בדיקה מקיפה על ידי עורך פטנטים לפני בקשה לרישום סימני מסחר יכולה לעזור המון ואף לנפק רווחים עתידיים עקב בחירת סימן מסחר איכותי שימשוך את הקהל עליו ובכך יגיע לתודעה של הלקוחות הרלוונטיים.

אז כאמור, להתחיל במלאכת רישום סימני מסחר יש תחילה להגיש בקשה בטופס מתאים, כמובן, לשלם את האגרה עליו, להמתין לבחינה מפורטת של המחלקה הרלוונטית במשרד המשפטים, במידה שהסימן המסחרי אושר ישלח הודעה קיבול והבקשה תופיע ביומן סימני המסחר. במידה שלא חלה התנגדות הסימן יירשם וישלח למבקש. מעוניינים בעזרה בקבלת סימן מסחרי רשום? אנחנו בחברת סוקל גרופ מומחים ברישום פטנטים בישראל נשמח לעזור בתהליך.


השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!